Home / دسته‌بندی نشده / چاه ارت چیست؟

چاه ارت چیست؟

چاه ارت

چاه ارت چیست؟

چاه ارت
برای جلوگیری از صدمات و حفظ ایمنی بیشتر نیروی انسانی و تجهیزات دیجیتالی و وسایل الکتریکی موجود در منازل و مکان های عمومی و کارخانجات و اداره ها از سیستم چاه ارت استفاده می کنند.
بهترین راه جلوگیری از خطرات ناشی از صاعقه و برق گرفتگی تجهیزات الکتریکی, استفاده از چاه ارت و به عبارتی دیگر , سیستم ارتینگ است.
در سیستم ارتینگ برای ساختمان های مسکونی از چاه ارت با مقاومت ۵ اهم وبرای شرکتها و کارخانه جات از چاه ارت با مقاومت کمتر از ۲ اهم استفاده می شود.
اجرای چاه ارت
برای اجرای چاه ارت ,باید یک حلقه چاه با عمقی بین ۵ الی ۱۰ متر حفرشود وحفر چاه در اجرای چاه ارت بستگی به جنس خاک و رطوبت زمین دارد و یک صفحه مسی با ابعاد ۷۰*۷۰سانتیمتر و با ضخامتی به اندازه ۵میلیمتر که به یک سیم مسی متصل است و در اجرای چاه ارت ازماده‌ای به نام بنتونیت یا سوپر اکتیو بنتونیت استفاده می شود.
ماده بنتونیت را با آبی به اندازه ۱۰۰۰لیتر مخلوط می کنیم و به درون چاه ارت می ریزیم و صفحه مسی را نیز در وسط چاه ارت قرارمی دهیم و در اتمام کار خاک را درون چاه می ریزیم و سپس اتصالات الکتریکی به چاه ارت, را انجام میدهیم.
اجرای چاه ارتباعث می شود انرژی های مخرب الکتریکی ناشی از صاعقه جذب زمین شود و از طریق میله ای که در پشت بام ساختمان نصب می شود به زمین منتقل شود.
با اجرای سیستم ارتینگ ,خطر برق گرفتگی از بین می‌رود و نیروی انسانی و تجهیزات الکتریکی از صدمات ناشی از برق گرفتگی ایمن می مانند.

 

 

نوشته چاه ارت چیست؟ اولین بار در بازسازی آپارتمان پدیدار شد.


لینک منبع

About ap12

Check Also

چگونه یک صندلی کامپیوتر راحت و شیک انتخاب کنیم؟

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *